Registruotis    Prisijungti    Forumas    Ieškoti    DUK

Pagrindinis diskusijų puslapis » Kūrybos prizmė » Pamokos
 Puslapis 11 [ 10 pranešimai(ų) ] Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: PAMOKA - Photoshop Pagrindai
 Standartinė Parašytas: 2009-08-15 15:07 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-02 22:23
Pranešimai: 2023
Miestas: Vilnius
Trumpa pamokėlė skirta tiems kurie galbūt visiškai dar nebuvo matę programos. Susipažinsime su Photoshop CS3(tokią versija naudoju aš, tačiau didelio skirtumo tarp senesniu versijų ir naujų nėra) pagrindais.
Mažiau šnekų daugiau darbų.. Pradėkime pirmąją pamoką.

Taip viskas atrodo, jums atvėrus programą. Gali šiek tiek skirtis apipavidalinimas, bei lentelių išdėstymas atitinkamai nuo Photoshop esamos versijos. Aš naudoju Photoshop CS3 10.0.1. Man patogu naudoti default'ini, jau paringtą programos išdėstymą. Galbūt jums norisi kažką pakeisti. Visa tai galite daryti nuėję į Window paletę - viršutinis meniu. Pažymėtos varnelės reiškia, jog tai yra jau aktyvuota ir rodo jūsų esame darbaulaukyje.

Paveikslėlis

Norėčiau pridurti, jog programos išdėstymas, apipavidalinimas nedaug skiriasi nuo kitų grafikos kurimui skirtų programų. Išmokę Photoshop, galėsite lengviau prisiderinti prie kitų esamų grafikos programų, nes jos nedaug skiriasi.


Keliaujam toliau...

Norėdami sukurti naują failą, atverti pirmąjį darbo lapą spauskite File – New(viršutinis meniu).
Atsiverus lentelėje matome kuriamo lapo nustatymus. Plotis, Bei aukštis yra svarbus nustatymas, nes tai jūsų lapo dydis. Standartas kurį visuomet naudoju yra 1024x768. Tai vienas iš standartinių Display(kompiuterio grafikos) nustatymų. Tuomet matome Resolution. Nuo jo priklauso ant kiek detalumo mums reikės kuriant objektą. Kuo mažesnė rezoliucija, tuo prastesnė objekto kokybė. Tai galite pamatyti padidinę nuotrauką/lapą – matosi maži kvadračiukai. Kuo didesnė rezoliucija, tuo geresnė kokybė. Atitinkamai su aukštesne rezoliucija lengva prieiti prie smulkių detalių(padidinus nesimato kvadračiukų). Vėlgi, paprastam darbui aukštos kokybės nereikia. Kuo geresnė kokybė – duo didesnis failo dydis. Naudoju resolution 300, nes visuomet dirbu su detalumu, tačiau atitinkamai ir failo dydis yra nemažas. Paprastam naudojimui rekomenduoju nenaudoti aukštos rezoliucijos. (60 – 80 užtenka). Visa kita galime palikti ir spausti OK. Jeigu jus erzina balta lapo spalva, galite nustatyti Background contents į Background color. Jis priklauso nuo to kokią spalvą esate pasirinkę Spalvų Rinkinėlyje(apie tai veliau).

Paveikslėlis


Sukonfiguruotas, paruoštas lapas darbui. Programa Photoshop CS3, išties plačiai naudojamas įrankis. Manau apie tai kalbėti nėra būtina, nes puikiai žinome visi, jog programos galimybės yra beprotiškai plačios. Asmeniškai neišnaudoju nė trečdalio programos galimybių. Vienintelis būdas susipažinti su programa yra tiesiog nepatingėti ir paeksperimentuoti, kuo daugiau tai darysite tuo geriau mokėsite. Aš pastoviai su kiekvienu projektu esamu eksperimentuoju ir kaip bebūtų visuomet atrandu naujų dalykų/naujų efektų/būdų. Profesionalus dizaineris visuomet gamina esperimentus su įrankiu, nes nuo to priklauso jo darbo kokybė ir rezultatas. Negalvokite, jog žinodami pagrindus jau galite kurti stebuklus. Tokių "stebuklų" nebūna. Išbandykite, kas bus neaišku klauskite.

Paveikslėlis


Trumpai apie programoje esančius įrankius:
Viršutinis meniu(File, Edit, Image.. etc..). Rekomenduoju apsižiūrėti, ir tiesiog numatyti, ko jums gali prireikt esamoj viršutinėj dalį. Pavyzdžiui sukurti nauja failą(New), išsaugoti(Save/Save as), atidaryti nuotrauką(Open), Kopijuoti(Copy), įkelti(Paste) - Visa tai randasi File meniu.. Ir panašius dalykus. Nereik visko mokėti, jums to neprireiks.
Šiame meniu yra visų mėgstamas Filter(Efektai). Geriausias būdas susipažinti su šiais programos efektais yra tiesiog paeksperimentuoti. Norėdami tai padaryti, atsidarykite nuotrauką(File – Open) ir tuomet Filter - Filter Gallery. Nerekomenduoju dirbti su galūne .gif esančiomis nuotraukomis. Tai problematiškas variantas, formatas nuotraukos, bandant keisti, manipuliuoti nuotrauką. Geriausias variantas yra jpeg/jpg.

Kairėje esanti Lentelė(Tools). Tai jūsų įrankiai, kuriais visuomet naudositės. Neatsiejama lentelė, kurioje rasite jums reikalingą manipuliavimo/spalvinimo/keitimo priemonę. Pavyzdžiui Set Background Color(Spalvų rinkinėlis), Bucket tool(spalvinimo priemonė) Brush(teptukas). Zoom(Priartinti/Sumažinti) ir t.t. Čia jus praleisite daugiausia laiko bandant pažaist su kiekvienu įrankiu. Rekomenduoju išbandyti Visus įrankius be išimties. Tai jums labai pravers, norint sukurti sudetingesnį darbą Photoshopu. Vėlgi norėdami kažką papildomo sužinoti, rašykite, klauskite.
Pasirinkus atitinkamą įrankį(šalia viršutinės lentelės(file/edit..) keičiasi atitinkamai pagal pasiringtą priemonę. Tai įrankio/priemonės papildomos atliekamos funkcijos. Nepražiopsokite ir jų. Tai puiki galimybė paaštrinti photoshopo žinias. Pats asmeniškai nelabai naudojuosi, tačiau laikas nuo laiko prisireikia(Pvz Brush priemonė turi papildomas funkcijas kaip Keisti teptuko dydį ar teptuko formą.

Layer lentelė. Programos apačioje, dešneje pusėje. Tai kogero viena svarbiausių programos priemonių, kuri labai palengvina darbą. Su layer lentelės pagalba, mes lengvai galime susigrupuoti savo darbą.
Kiekvienas sukurtas layeris yra nauja pakopa, lygmuo. Layeris aukščiau esančio layerio turi pirmenybė(Naujas layeris aina ant žemiau esančio layerio). Tai reiškia jog pvz pirmas sukurtas layeris raudonos spalvos ir antras sukurtas layeris(aukščiau pirmo) žalios spalvos turės pirmenybę, nes yra aukščiau pirmojo layerio ir mes darbalaukyje matysime žalią spalvą, tai lyg užspalvinimas ant viršaus. Sukūrus trečią layerį, kuriame įkeltume pvz nuotrauką(nedidelę) matytumę žalią spalvą ir ant spalvos nuotrauką. Jeigu 2layerį pastumsime žemiau 1, tuomet patysime raudoną spalvą ant kurios laikysis nuotrauka(nuotrauka visuomet matysis nes yra aukščiau visų esančių layerių(pastūmus trečia layerį žemiau, matysime tik spalvą).

Kaskart dirbant su esamu objektu, rekomenduojama kurti naujus layerius(nedirbkite, nemanipuliuokite esamo objekto ant Background layer(tai labai prastas įprotis, kuris su laiku jums kels nervų kamuoliuką, nes vistiek įvelsite klaidų, o gražinti darbo nepavyks(nebent pakeitėte kažką keletą kartų tuomet atstatyti galima paspaudus(CTRL + ALT + Z)). Naujas Layeris padeda išsaugoti darba. Pvz netyčia įvėlus klaidą naujam layeryje galima jį pašalinti ir sukurti naują, o išlikę layeriai kuriuose atlikote savo procesą bus nepaliesti. Taigi rekomenduoju įprasti ir kurti naujus layerius su kiekvienu svarbiu darbo objektu žingsniu(nepamiršti pervadinti, kad būtų aiškiau, ką jame kuriate).

Paveikslėlis


Išanksto atsiprašau už klaidas. Neaiškumus rašykite ir esperimentuodami nesusipratimus, neaiškumus rašykite, klauskite. Mes jums padėsime :)
Taigi smagių išbandymų!

Toliau.. Pagal temą jūsų laukia užduotis.. Šiek tiek veliau...

_________________
Nesigailek del to ka padarei - Gailekis del to ko nepadarei.


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-15 15:15 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-02 22:23
Pranešimai: 2023
Miestas: Vilnius
Ok.. Štai jums užduotėlė.
Pagal tai ką išmokote/mokate sukurti kuo prašmatnesnį objektą nenaudojant papildomos nuotraukos. Viskas turi būti padaryta tik programos pagalba. Tai neturi rištis su kokia nors tema. Tiesiog bandydami/eksperimenuodami sukurkite ką nors gražaus. Dar kartelį pakartosiu - nenaudoti jokių nuotraukų. Sukurtas objektas turi remtis tik esamais photoshop įrankiais/priemonėmis. :)
Lauksim jūsų darbų. Nepamirškite savo darbą pakomentuoti, kaip jį atlikote, ką naudojote :)
Smagios kūrybos!!!

_________________
Nesigailek del to ka padarei - Gailekis del to ko nepadarei.


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-24 19:26 
Svajotoja (as)
Svajotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-06-07 15:43
Pranešimai: 1970
Yėė, pagaliau prisėdau prie Photoshopo :D . Štai užduotėlė atlikta - kelias valandas pilsčiau iš tuščio į kiaurą tik dėl tavęs, MaHtiz :wink: .
Maniau, kad bus lengviau :D

Taigi kaip sukūriau šį šedevrą?
- Naudojausi kaip paint'u ir nupaišiau kopečias bei žmogeliuką, nuspalvinau juos.
- pasirinkau žmogeliuko plotą ir nuėjau į visų mėgstamą Filter Galery ir man rods pasirinkau Rough Pastels ir pakeičiau keletą nustatymų.
- pasiemiau žolės brush'ą, tada lapų brush'ą ir gavosi... žolė ir lapai :D.
- Filter -> Disort -> Lens Correction -> užtamsinam kraštus.
- Filter -> Render -> Lens Flare -> uždedam šviesuliuką, kurį gaudo žmogeliukas.
- Filter -> Render -> Lightning Effects -> padarom gelsvą apšvietimą.
- koregavau spalvas per Image -> Adjustments -> Collor Balance.


Tiek to photoshopo, o dažniausiai naudojama funkcija tai buvo "undo" :D

Paveikslėlis


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-24 19:47 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-02 22:23
Pranešimai: 2023
Miestas: Vilnius
Super! :idea: :idea: Dėl manęs? wow ;P Čia turbūt, kad aš taip varganai atrodau, bandydamas čia kažka gamint:) Anyway. Gerai padirbėjai :) Laukiam kitų darbų:)

_________________
Nesigailek del to ka padarei - Gailekis del to ko nepadarei.


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-24 19:49 
Svajotoja (as)
Svajotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-06-07 15:43
Pranešimai: 1970
Ačiū. :) O man irgi darosi įdomu ar tik nebūsime mes vieninteliai tokie entuziastai :D


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-24 19:55 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-02 22:23
Pranešimai: 2023
Miestas: Vilnius
who cares.. its fun :) tegu kiti pavydi :) galvojaw sukurti tema mzdg: duodu paprasta paveiksliuka :) tu jy bandai nupiest ir parodai. Ir tuomet tu numeti paveiksliuka kury kitas turi nupiest ir t.t ;)

_________________
Nesigailek del to ka padarei - Gailekis del to ko nepadarei.


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-24 20:09 
Svajotoja (as)
Svajotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-06-07 15:43
Pranešimai: 1970
maHtiz rašė:
who cares.. its fun :) tegu kiti pavydi :) galvojaw sukurti tema mzdg: duodu paprasta paveiksliuka :) tu jy bandai nupiest ir parodai. Ir tuomet tu numeti paveiksliuka kury kitas turi nupiest ir t.t ;)

aš panašiai galvojau. Bet ar ne įdomiau būtų, jei reiktų ne kopint, o fantazuot? Ta prasme, duodi ne paveiksliuką, o žodį ar sąvoką. Tada net nemokantys piešti forumiečiai galętų pafantazuot ir pavaizduoti tą daiktą/sąvoką iš savo pozicijos :) . Technika pasirinktinai. Nes nevisi turi photošopą, esmė tame, kad būtų nupiešta :) .


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-24 22:16 
Ieškotoja (as)
Ieškotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-10-07 00:55
Pranešimai: 328
Ei, o gal kas turi koki atliekama fotosopa ir netingetu kokia versija man atsiust? Butu visai faina, nes turiu coreli, bet su juo irgi nelabai moku elgtis...

_________________
I`m proud to be Lithuanian
http://www.youtube.com/watch?v=Fm5lG6DmNxo
Paveikslėlis


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-24 22:35 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-02 22:23
Pranešimai: 2023
Miestas: Vilnius
Ash galiu parupint. :) Bet turbut tau kol atsius..

_________________
Nesigailek del to ka padarei - Gailekis del to ko nepadarei.


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2009-08-25 01:23 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-02 22:23
Pranešimai: 2023
Miestas: Vilnius
Linuk labai gera ideja;)
Leidziu sukurt tema tam dalykui:)

_________________
Nesigailek del to ka padarei - Gailekis del to ko nepadarei.


Į viršų 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
 
 Puslapis 11 [ 10 pranešimai(ų) ] 
Pagrindinis diskusijų puslapis » Kūrybos prizmė » Pamokos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

 
 

 
Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Aurimas Rapečka. +37062657659, skype: anonymaz3, Laima. Paskutinis atnaujinimas 2020-12-14.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007