Registruotis    Prisijungti    Forumas    Ieškoti    DUK

Pagrindinis diskusijų puslapis » Visa kita » Sveikata
 Puslapis 12 [ 17 pranešimai(ų) ] Eiti į 1, 2  KitasAutorius Žinutė
 Standartinė Parašytas: 2007-04-22 18:58 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-07-18 15:55
Pranešimai: 2006
pakopijuosiu vieną stripsnį, gal kas susimąstys :idea:

Kulinarija pagal V. Saką: Fast food – greita mityba ar lėta mirtis?

Švedų mokslininkai ištyrė, kad bulvių „čipsai“, taip vadinamos „bulvės fri“ ir „hamburgeriai“ (bifšteksai) turi savyje tokį didelį kiekį kancerogenų (cheminis junginys, skatinantis piktybinių navikų susidarymą), kad šių valgių mėgėjai ir garbintojai yra tiesiog pasmerkti įvairiems onkologiniams arba geriausiu atveju – nerviniams sutrikimams. Ar ne todėl „makdonaldiniu“ maistu maitinami vaikai pasižymi nervingumu, kartais ir nenusakomu elgesiu?

Tyrimai buvo atlikti Stokholmo universitete (Stockholm University), o tiriamasis kancerogenas, kuris susidaro ankščiau minėtuose produktuose, buvo akrilamidas (acrylamide). Paprasčiau tariant, kancerogenas atsiranda kepant ir gruzdinant daug angliavandenių turinčius valgius. Beje, tai svarbu yra ir picų „fanatams“ bei ryžių garbintojams, nors ryžiai pagal senąsias maisto vartojimo tradicijas laikomi dietiniu produktu...

Švedų biochemikai nustatė sensacingą ir šokiruojantį faktą, kad įprastame bulvinių „čipsų“ pakelyje kancerogenai 500 kartų (!!!) viršija tas normas, kurias geriamajam vandeniui nustatė Pasaulinė Sveikatos Organizacija ( World Healt Organization, WHO). Bulvėse „fri“ ir mėsainiuose (Burger King), kurie pardavinėjami Švedijos „McDonalduose“, kancerogenų norma viršyta net 100 kartų, tas pats pasakytina ir apie picas. Šiandien, kai statistinis lietuvis suvalgo 8 kartus daugiau picų nei tradicinių lietuviškų valgių, drąsiai būtų galima teigti, kad statistinis lietuvis žiupsneliais į save ir į savo vaikus krauna kancerogenus, tuo ir save, ir savo palikuonis bei kelias ateinančias kartas pasmerkdamas būsimies vėžiniams susirgimams...

Švedų mokslininkas Livas Buskas (Leif Busk), vadovaujantis Švedijos Nacionalinės maisto asociacijos (Sweden‘s National Food Administration) tyrimų departamentui, tiesiog pritrenktas gautais tyrimų rezultatais pareiškė, kad per 30 savo specializacijos metų maisto pramonėje „tokių dalykų dar neteko regėti“...

Neįtikėtini ir ypatingai svarbūs tyrėjų atradimai privertė pakeisti mokslinių atradimų tradicinius pristatymo būdus: pradžioje kolegų recenzijos, paskui publikacijos specialiuose leidiniuose ir tik paskui „kontaktai su visuomene“. Mokslininkai, matydami, kad šį kartą jų gauti duomenys rodo apie jau veikian čią „uždelsto sprogimo bombą“, visų pirma nutarė organizuoti spaudos konferenciją.

Akrilamidas yra balta arba skaidri kristalinė medžiaga, tirpstanti vandenyje. Žinoma, kad jis ardo nervinę sistemą ir, pagal onkologų duomenis, yra geninių mutacijų bei piktybinių navikų pilvo ertmėje atsiradimo priežastis. Šie duomenys gauti tiriant gyvūnus.

Pagal JAV Aplinkos apsaugos valdybos (The US Enviromental Protection Agency) klasifikaciją, akrilamidas įeina į tų kancerogenų grupę, su kuria kontaktuojant patiriami „vidutinio sunkumo sveikatos pažeidimai“.

Gali būti, kad greitai šitokio maisto komplekto pardavėjai pakliūs į kalėjimą.

Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO) reikalavimus, viename geriamojo vandens litre turėtų būti ne daugiau kaip vienas mikrogramas akrilamido. Pagal naujus Europos sąjungos reikalavimus, akrilamido kiekis sumažintas iki 0, 1 mikrogramo. Suprantama, šių reikalavimų Lietuvos sveikatos centras arba nežino, arba korupcijos sumetimais nepaiso. Tyrimais buvo nustatyta, kad virtose bulvėse ir mėsoje kancerogenų iš vis nesusidaro. Ar ne todėl, kai senovėje lietuviai maistą gamindavo duonkepėse krosnyse (gaminami daugiausiai būdavo virti, troškinti, slopinti patiekalai), vėžinėmis ligomis mažai kas sirgdavo? Šiandien užsienio kulinariniai žurnalai, interneto kulinarinės svetainės daug dėmesio skiria garintiems ir virtiems valgiams, ypatingai troškiniams. Ne tik aukštesnio rango, bet ir bet kuri maitinimo įmonė, kurioje dirba mitybos specialistai, o ne analfabetai diletantai, savo klientams valgiaraščiuose siūlo didelį pasirinkimą troškinių, o ne keptų valgių, beje, ir labiau apsišvietę klientai mėsos, žuvies, paukštienos kepsnių užsisako žymiai mažiau.

– Kas vaikystėje valgė bulvytes „fri“, tas suaugęs turi daugiau galimybių susirgti krūtų vėžiu, – paskelbė ir amerikiečių mokslininkai. Harvardo universiteto medicinos fakulteto mokslininkų teigimu, ikimokykliniame amžiuje kiekvieną savaitę suvalgyta bulvių „fri“ porcija didina riziką susirgti krūtų vėžiu. Šie duomenys gauti stebint ilgame č ius 80 tūkstančių medicinos seserų sveikatos pokyčius. Mokslininkai nustatė daugelį ryšių tarp mitybos režimo ir atsirandančių ligų. Kitaip sakant, „pasakyk kuo maitiniesi, pasakysiu kokiomis ligomis sergi“...

Paskutinis straipsnis, publikuotas „International Journal of Cancer“, paremtas 582 moterų, sergančių krūties vėžiu ir 1569 nesergančių moterų tyrimais nuo 1993 metų. Mokslininkai tyrė nuo 3 iki 5 metų mergaičių mitybos režimą, apklausdami jų mamas, kaip dažnai ir kokius maisto produktus jos tada valgė. Karinos Maiklz ir jos kolegių tyrimų duomenys rodo, kad, jei vaikai iki 5 metų kartą per savaitę suvalgo minėtų patiekalų, krūtų vėžio susirgimo galimybės padidėja 27 procentais. Rizika susirgti krūties vėžiu iki 60 metų vertinama 1:25. Mokslininkai taip pat pažymėjo, kad šią riziką sukelia ne bulvės (virtos bulvės, bulvių košė), bet bulvių kepimas keptuvėse ir ypatingai gruzdinimas gruzdintuvėse, kai bulvės prisigeria kancerogenų ir riebalų rūgščių.

Britanijos organizacijos, kovojančios prieš krūtų vėžį generalinė direktorė Pamela Goldberg pareiškė: „Atlikti tyrimai apie tai, kaip maitinimasis ankstyvoje jaunystėje pasireiškia vėžinių susirgimų rizikai, yra šokiruojantys“...

Lietuvoje sveikatos ir veterinarijos klerkai, priimdami ir aprobuodami darbui maitinimo įmones, ypač vaikų darželius ir mokyklas, tikrina koks bus valgiaraštis, kaip valgiai bus gaminami, tačiau dar nėra buvę atvejų, kad būtų tikrinami, kaip kepami ar gruzdinami gaminiai, kuo yra maitinami vaikai. Dar blogiau, Lietuvos sveikatos ir kulinarijos klerkų leidimu, jau mokyklose statomi nuodingų gėrimų ir maisto automatai.

Agresyvi „greito maisto“ (fast food), ypač picerijų ir „MacDonaldų“ plėtotė, cheminiais ir kancerogeniniais nuodingais priedais perdozuotų maisto produktų gamyba, ypatingai ydinga vaikų mityba šiandien tapo būtina norma. Dar daugiau: Lietuvos maitinimo įmonių: restoranų, kavinių, barų, picerijų savininkai, direktoriai ir vadybininkai, norėdami padidinti savo pelnus, valgiaraščiuose įvedė net atskirą skyrių – VALGIAI VAIKAMS, kur būtinai yra siūlomi transgeninių, modifikuotų, cheminiais priedais dozuotų pigių dešrelių, gruzdintuvėse gruzdintų bulvyčių ir krakmolingų chemizuotų kečupų. Kitaip sakant, visos Lietuvos maitinimo įmonės, palaimintos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, stengiasi vaikus maitinti trigubai nuodingesniu maistu!!!

Atrodo, kad tiek Seime, tiek Vyriausybėje, Sveikatos apsaugos ir Švietimo ministerijose, Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje nebėra tikrų vyrų ir moterų, nėra nė vienos motinos ir tėvo, kurie turi vaikų ir kuriems rūpėtų vaikų ateitis, dar blogiau – kai kam, kurie gal ir turi vaikelių, aiškiai labiau rūpi, kad jų atžalos augtų kamuojami įvairiausių susirgimų ir ligų.

Paradoksas, kad Lietuvos valdžia pasirūpino kokiu maistu turi maitintis kaliniai: įstatymu patvirtinta, kiek kalorijų turi gauti tinginys kalinys – 2298 kcal, dirbantis kalinys – 3301 kcal, nepilnametis kalinys – 3023 kcal, tinginė kalinė – 1951 kcal, dirbanti kalinė – 2476 kcal. Kalėjimo viršininkams valdžia griežtai nurodė, kad kaliniai privalo gauti ne tik duonos ir vandens, bet ir mėsos, žuvies, daržovių. Kalinio racione būtinai turi būti grikiai, ryžiai, manų kruopos, kiaušiniai, grietinė, pienas, kefyras, liesa varškė, fermentinis sūris, liesos varškės sūris, pieniškos dešrelės ir net virta bei pusiau rūkyta dešra.

O kiek kalorijų (energinės vertės) maisto turi gauti kūdikiai, darželinio, mokyklinio, studentiško amžiaus vaikai ir jaunuoliai? Kas pasirūpins kiek angliavandenių, baltymų, riebalų, vitaminų, fiziologiškai aktyvių mikroelementų su maistu turi gauti besivystantis vaikų organizmas, kad vaikai išaugtų sveiki, protingi ir darbingi?

Lietuvos ateinanti karta pasmerkta valstybinei visa apimančiai nevisavertei mitybai, kad tik greičiau degraduotų, išsigimtų ir išmirtų. Jau šiandien valdžia, Sveikatos apsaugos ir Švietimo ministerijų ir ypač Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos klerkai pagreitino vaikų masinį nuodijimą, – kaip kitaip galima paaiškinti, kad Lietuvos mokymo įstaigose jau veikia nuodingais cheminiais priedais perdozuotų saldėsių ir gėrimų pardavimo automatai, kurie labiau civilizuotuose kraštuose jau yra uždrausti... Net Rusijoje nustatyta, kad žemiau išvardintų žinomų firmų maisto produktuose ir gėrimuose rasta transgeninių komponentų:

„Coca-Cola“ – „Coca-Cola“, „Fanta“, „Sprite“, tonikas „Kinley“;

„Cadbury“ – šokolado ir kakavos gaminiai;

„Danon“ – vaikų maistelis, jogurtai, kefyras, varškė;

„Hershey‘s“ – šokoladas, gaivieji gėrimai;

„Mars“ – šokoladiniai saldianiai „Mars“, „Snickers“, „Twix“;

„McDonald‘s“ – greito maitinimo valgiai;

„Nestle“ – vaikų maistelis, kava ir kavos gėrimai, šokoladas;

„Pepsi-Cola“- „Pepsi“, „Mirinda“, „Seven Up“.

Lietuvoje ypatingai reklamuojamų ir mėgiamų „čipsų“ dviejuose pakeliuose yra toks kancerogenų kiekis, kad gali rimtai sutrikti nervinė sistema. Kas paneigs, kad daugelis vaikų „čipsų“ nevartoja kaip narkotiko?

Švedų mokslininkų atlikta analizė parodė, kad akrilamidas susidaro keptuose ir ypač gruzdinamuose maisto produktuose. Pavyzdžiui, keptose bulvėse akrilamido susidarė 12-40 kartų daugiau, nei keptuose „hamburgeriuose“ (bifšteksuose). Taip pat nustatyta, kad „McDonalduose“ naudojami maistiniai stabilizatoriai, konservantai, emulgatoriai ir pan. Iš jų E121, E123, E240 yra visai uždrausti, E103, E105, E121 E123, E125, E126, E130, E131, E142, E152, E210, E211, E213-217, E240, E330, E447 priklauso kancerogenų grupei, alergenams – E230, E231, E232, E239, E311-313, o kepenų ir inkstų ligas sukelia E171-173, E320-322.

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas
A.Vincentas Sakas
Tel. (8~46) 35 02 92. Mob. tel. 8~617 24 338
El. paštas : vincentas.sakas@takas.lt

Tai yra asmeninė autoriaus nuomonė, už straipsnio turinį kindergarten.lt neatsako.


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-22 22:29 
Romantikė (as)
Romantikė (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-01-22 12:27
Pranešimai: 696
Miestas: greta taves..apsidairyk..
kazkaip kuo toliau, tuo labiau panaseja, jog greit valgysim zalia mesa su visais vitaminais :D
del tu coca colu sutinku, bet siaip fri bulves...juk aliejus ir bulves..nu nzn, idomiai :lol:


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-22 23:04 
Ieškotoja (as)
Ieškotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-12-03 16:02
Pranešimai: 255
Miestas: vilniusas
aš tai mačiau vieną filmą dokumentinį,kur vienas bičas mėnesį,jei neklystų,valgė vien McDonald‘s maistą ir mažai judėjo...patikėkit po tokio filmo tikrai McDonald‘s smirda :roll:

_________________
tu nemanyk,kad tu manai,nes kai manai,kad tu manai,tu nemanai,o tik manai,kad tu manai ;)
--------------------------------------------------------
www.blogas.lt/zieminesmilga - čia daugiau apie mane


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-22 23:16 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-07-18 15:55
Pranešimai: 2006
aš ir mačiau šitą filmą :idea: vaizdas ne koks :roll:

o kas dėl bulvyčiu fri, gi jos būna užšaldytos, paskui vėl atšidomos, aliejuje verdamos, tikrai nekvepia sveikata :idea: :roll:


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-22 23:17 
Romantikė (as)
Romantikė (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-03-26 23:55
Pranešimai: 682
joa...o i kola imetus danti jis sutirpsta...kazka tokio esu girdejas :roll:

_________________
pasikeiciau uzrasa!


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-23 11:09 
Ieškotoja (as)
Ieškotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-12-03 16:02
Pranešimai: 255
Miestas: vilniusas
tik dabar perskaičiau visą straipsnį :oops: autorius tikrai labai šališkai išreiškė savo nuomonę,bet manau,kad labai teisingą.
beskaitydama pasidariau išvadas,kad jei nori normaliai ir sveikai maitintis tai "restoranus" gali pamiršt (kur aš beveik ir nesilankau) ir lietuviška prekė geriausia :) bent jau kol kas,po to gal ir prikiš visko daug nuodingo į maistą ir lietuviai,bet kol kas tai geriausia ką turim :wink:

_________________
tu nemanyk,kad tu manai,nes kai manai,kad tu manai,tu nemanai,o tik manai,kad tu manai ;)
--------------------------------------------------------
www.blogas.lt/zieminesmilga - čia daugiau apie mane


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-23 19:31 
Rašytoja (as)
Rašytoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-07-18 15:55
Pranešimai: 2006
va va, bleckasvaikas. kai pagalvoji turgelių močiutės siūlo geriausią prekę :idea:


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-26 15:52 
 
jei nori sveikai gyventi turi nieko nevalgyti, nerukyti, negerti, uzkalti namie langus ir duris bei ismesti telefona :D


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-04-26 15:56 
Ieškotoja (as)
Ieškotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-12-03 16:02
Pranešimai: 255
Miestas: vilniusas
čia jau irgi nesveikai gyvensi :) sveikos gyvensenos principas yra tas,kad viskas reikalingas aukso viduriukas,o ne kraštutinumai :wink:

_________________
tu nemanyk,kad tu manai,nes kai manai,kad tu manai,tu nemanai,o tik manai,kad tu manai ;)
--------------------------------------------------------
www.blogas.lt/zieminesmilga - čia daugiau apie mane


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-07-31 16:29 
Svajotoja (as)
Svajotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-06-07 15:43
Pranešimai: 1970
Si straipsni jau esu skaiciusi kazkur kitur ir visiskai su juo sutinku, bet... pati daznai negaliu atsispirti bulvytems fri, picai ar cipsams. Retkarciais taip norisi :oops: . Bet ir nekeista, nes cipsuose yra narkotiniu medziagu!


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-07-31 16:51 
Svajotoja (as)
Svajotoja (as)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-06-07 15:43
Pranešimai: 1970
Aeternus rašė:
Lina rašė:
Si straipsni jau esu skaiciusi kazkur kitur ir visiskai su juo sutinku, bet... pati daznai negaliu atsispirti bulvytems fri, picai ar cipsams. Retkarciais taip norisi :oops: . Bet ir nekeista, nes cipsuose yra narkotiniu medziagu!
noreciau su tavim nesutikti, nes pica nesiskaito kaip greitas maistas, jugu tu pati ja ruosi, asmeniskai as valgau savo ruosta pica

As ir nesakau, kad pica tai greitas maistas! Pirma paskaityk straipsni! :evil:


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-08-03 16:17 
 
viskas yra nesveika kas nėra naturalu. Kalbu apie kasdienius maisto produktus, tokius kaip pienas kuris yra parduodamas prekybcentriuose kažkoks "mėlynas" o ir skonis dažniausiai būna kaip vandens :shock:
ir beje čipai tai nėra maistas, tai greičiau užkandis prie alaus ir panašiai.


Į viršų 
 Pranešimo tema:
 Standartinė Parašytas: 2007-10-04 13:14 
Užklydėlė (is)
Užklydėlė (is)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-09-22 13:04
Pranešimai: 148
Miestas: Dejure
As tai niekaip negaliu šokoladui atsispirti :lol: O Čipsai patika,tik labai jau retai valgau :roll: O del Mcdonald maisto tai.... SKANU :D Bet nesveika :oops: (Neesme jog karta i 3 menesius suvalgau koki hamburgeri ;DD)

_________________
Eglute skarota,eglute zalia! padejau granata-eglutes nera!
Paveikslėlis


Į viršų 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
 
 Puslapis 12 [ 17 pranešimai(ų) ] Eiti į 1, 2  Kitas
Pagrindinis diskusijų puslapis » Visa kita » Sveikata


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

 
 

 
Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Aurimas Rapečka. +37062657659, skype: anonymaz3, Laima. Paskutinis atnaujinimas 2020-12-14.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007