Registruotis    Prisijungti    Forumas    Ieškoti    DUK Puslapis 11 [ 2 pranešimai(ų) ] Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Mitai apie seksą
 Standartinė Parašytas: 2008-05-03 22:56 
Begalo laimingas!
Begalo laimingas!
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-09 23:10
Pranešimai: 620
Miestas: Kaunas
Kartais atrodo, kad viską apie seksą jau žinome ir dviračio čia tikrai neišrasi. Tad kam dar apie tai kalbėti? Deja, daugelis vaikinų ir merginų tik vaidina sekso genijus, o išties nieko apie tai nežino ir daug, net keisčiausių dalykų, nori paklausti.

Teengrowth.com specialistai pateikia profesionalius atsakymus į dažniausiai paauglių užduodamus klausimus apie seksą.

KLAUSIMAS: mano vaikinas tvirtina, kad mylintis mums nereikia saugotis, neva dėl to, kad jis masturbuojasi, todėl negalėčiau nuo jo pastoti. Ar tai tiesa?


ATSAKYMAS: tikrai ne. Arba tavo vaikiną kas nors suklaidino, arba jis sąmoningai klaidina tave. Ar vyras patiria ejakuliaciją kartą, ar penkis kartus per parą, ar sėkla ištrykšta masturbuojantis, ar naktį sapnuojant („šlapi sapnai“), ar mylintis sėkloje visada yra spermatozoidų.

Net ir po ejakuliacijos penyje lieka aktyvių spermatozoidų. Būtina naudoti prezervatyvus, kad apsisaugotumėte nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų.

Prieš pradedant lytinį gyvenimą, abiem partneriams reikalingos šiokios tokios žinios apie lytinį gyvenimą ir žmogaus fiziologiją. Pradžiai perskaitykite pateiktus klausimus ir atsakymus.

KLAUSIMAS: kokie šansai pastoti mylintis menstruacijų metu?

ATSAKYMAS: jei tavo ciklas reguliarus (mėnesinės būna kartą per mėnesį) šansai pastoti maži, tačiau nedidelė tikimybė pastoti išlieka.

Viskas priklauso nuo to, kada įvyksta ovuliacija (kiaušinėlio „išėjimas“ iš kiaušidės). Daugumai moterų ovuliacija įvyksta apie ciklo vidurį – paprastai likus 2 savaitėms iki kitų mėnesinių.

Spermatozoidai moters vaginoje išlieka gyvi iki 7 dienų. Kiaušinėlis gali būti apvaisinamas per 3 dienas po ovuliacijos. Vadinasi, pradedant 7-a diena prieš ovuliaciją ir baigiant 3-ia diena po jos išlieka tikimybė pastoti.

Taigi, jei tavo ciklas trumpesnis nei 28 dienos arba nereguliarus, tikimybė pastoti per menstruacijas yra. Natūralus šeimos planavimas, remiantis savo organizmo stebėjimu (mylėjimasis tik nevaisingomis dienomis) tinka toms moterims, kurios stebi savo ciklą ir nustato ovuliacijos laiką pagal gimdos kaklelio gleivinę ar kūno temperatūrą.

Visgi patartina naudoti efektyvesnes apsaugos priemones (kontraceptines piliules, hormonus, prezervatyvus).

KLAUSIMAS: ar menstruacijų ciklo metu yra dienų, kai tikimybė pastoti mažesnė? Girdėjau, kad saugiausios dienos yra prieš pat mėnesines ir iš karto po jų. Ar tai tiesa?

ATSAKYMAS: kalbi apie natūralų nėštumo planavimo būdą. Taip, yra ciklo dienų, kai praktiškai nėra tikimybės pastoti – nevaisingų dienų, ir yra vaisingų dienų, kai tikimybė pastoti didelė.

Iš esmės esi teisingai informuota. Moters ciklo dienos sunumeruotos. 1-oji menstruacijų diena yra 1-oji ciklo diena. Kraujavimas paprastai trunka 5-ias dienas.

Daugumos moterų ciklas trunka 28-ias dienas. Naujas ciklas skaičiuojamas nuo 1-os kraujavimo dienos. Kiaušinėlis išeina iš kiaušidžių maždaug ciklo viduryje – 13-ą ar 14-ą dieną.

Anksčiau manyta, kad spermatozoidai moters lytiniuose takuose išlieka gyvi iki 3-ių dienų, o kiaušinėlis gali būti apvaisinamas maždaug per dieną, taigi vaisingomis laikytos 9-16 ciklo dienos.

Tomis dienomis patartina nesimylėti, jei nenori pastoti, arba mylėtis, jei nori susilaukti kūdikio. Dabar žinoma, kad spermatozoidai išlieka gyvi iki savaitės, o kiaušinėlis gali būti apvaisinamas iki 3-ių dienų.

Taigi vaisingos ciklo dienos yra nuo 7-tos iki 17-tos ciklo dienos. Nevaisingos arba „saugios dienos“ yra pora dienų (5-7) po menstruacijų ir savaitė iki kitų menstruacijų (18-28 dienos).

Šis būdas nėra patikimas, nes retai kurios moters ciklai būna absoliučiai vienodi. Juo labiau paauglystėje menstruacijų ciklas dažnai būna nereguliarus, todėl sunku apskaičiuoti kiaušinėlio „išėjimo“ dieną.

Kiaušinėlis gali išeiti diena anksčiau ar diena vėliau. Galima apskaičiuoti ovuliacijos laiką kasdien matuojant kūno temperatūrą ir stebint gimdos kaklelio išskyrų tirštumą, tačiau šis metodas sudėtingas ir nepatikimas.

Todėl sakome - norint apsisaugoti nuo nėštumo, reikia naudoti apsaugos priemones. Be to, prezervatyvai apsaugo ir nuo lytinių būdu plintančių ligų. Jei ketini pradėti seksualinį gyvenimą, primygtinai rekomenduojame pasitarti su gydytoju, kaip patikimai saugotis nuo nėštumo.

KLAUSIMAS: noriu paklausti, kokia tikimybė pastoti, jei vyriškis ištraukia iš makšties penį prieš išsiliejant sėklai.

ATSAKYMAS: šis natūralus nėštumo planavimo būdas nepatikimas. Prieš ejakuliaciją ant penio pasirodo spermos lašų. Viename spermos laše yra šimtai spermatozoidų. Šie spermatozoidai gali nukeliauti makštimi iki gimdos, taigi pastoti gali net tada, jei partneris ištraukia penį laiku.

Be to, prieš pat orgazmą vaikinas gali prarasti budrumą ir laiku neištraukti penio. Be to, tikimybė pastoti priklauso nuo to, kiek dienų iki vaisingųjų dienų pradžios mylitės. Šio saugojimosi nuo nėštumo būdo patikimumas tarp paauglių – 60 proc. (tikimybė pastoti išlieka 40 proc.).

KLAUSIMAS: ar galiu pastoti, jei mylimės ne į makštį??

ATSAKYMAS: taip, pastoti gali net ir tokiu atveju, jei vaikinas „neįvedė“ penio į makštį. Jeigu organas lietėsi prie tavo genitalijų, spermatozoidai gali patekti į vaginą.

Jei vaikinas ejakuliavo, rizika pastoti didelė, tačiau net ir neišsiliejus spermai, gali ištrykšti keli lašeliai. Kiaušinėliui apvaisinti užtenka vieno spermatozoido, tad reikalauk, kad partneris naudotų prezervatyvą bet kokio seksualinio kontakto metu.

KLAUSIMAS: ar tikrai įmanoma pastoti tik po kelių mėnesių lytinių santykių su tuo pačiu žmogumi? Vaikinas sakė, kad moters kūnas nereaguoja į naujo partnerio spermatozoidus. Ar tai tiesa?

ATSAKYMAS: jokiu būdu ne. Daug merginų papasakotų, kad pastojo apskritai pirmą kartą gyvenime pasimylėję. Pasakyk vaikinui, jog nenori rizikuoti ir mylėtis be apsaugos priemonių. Jei mylėsitės, reikalauk, kad jis naudotų prezervatyvą, pati taip pat naudok kitų apsaugos nuo nėštumo priemonių.

Patartume pagalvoti, koks gi tavo pačios požiūris į seksą. Jei tebesi nekalta, pradėti seksualinį gyvenimą – svarbus sprendimas. Seksas – nėra nekaltas žaidimas, mylėdamasi gali pastoti, užsikrėsti lytine liga, o kur dar emocinė sumaištis…

Nesileisk verčiama pradėti lytinį gyvenimą, jei dar nesi tam pasirengusi. Patariam sulaukti tinkamo partnerio ir tinkamo laiko.

KLAUSIMAS: draugė pasakojo, kad yra žolelių, kurių suvartojus ryte po lytinio akto apsisaugoma nuo nėštumo. Ji nežinojo žolelių pavadinimo. Ar iš tiesų yra nuo nėštumo saugančių žolelių?

ATSAKYMAS: tavo draugė klysta – nėra nuo nėštumo apsaugančių žolelių. Būk atsargi – kai kurios „žolelės“ ar „natūralūs vaistai” gali būti nuodingi ar toksiški.

Gal tavo draugė turėjo omeny hormoninius preparatus, kurių galima išgerti. Greitosios kontracepcijos tablečių receptą gali išrašyti gydytojas, reikia pasitarti ir su vaistininku. Apie greitosios kontracepcijos piliules daug rašyta laikraščiuose ir žurnaluose.

Pakelyje yra dvi tabletės, kurias reikia išgerti kas dvylika valandų. Jei suvartosi šių tablečių per 5-ias dienas nuo lytinio akto, apsisaugosi nuo nepageidaujamo nėštumo.

KLAUSIMAS: ar įmanoma užsikrėsti ŽIV per seiles?

ATSAKYMAS: teiraujiesi, ar įmanoma užsikrėsti ŽIV virusu bučiuojantis (prancūzišku bučiniu) su ŽIV virusą nešiojančiu ar sergančiu AIDS žmogumi?

Tikimybė užsikrėsti ŽIV per seiles labai maža. ŽIV virusas gali būti perduodamas su motinos pienu, juo galima užsikrėsti per spermą. Bet daugelio sergančių AIDS seilėse ŽIV viruso nėra.

Tyrimai rodo, kad bučiavimasis netgi apsaugo nuo viruso, tad vien tik bučiuotis – nepavojinga.

KLAUSIMAS: jei pirmą kartą turi lytinių santykių su ŽIV sergančiu žmogumi, neužsikrėsi nuo jo, tiesa? Pirmą kartą mylintis neįmanoma užsikrėsti šia liga?

ATSAKYMAS: ŽIV gali užsikrėsti ir pirmą kartą mylėdamiesi su žmogumi. Jei pasikeičiate kūno skysčiais ir ŽIV virusas kažkokiu būdu patenka į tavo kraują (per žaizdelę ar įtrūkimą gleivinėje), tuomet gali užsikrėsti.

Virusas „nesupranta“, kelintą kartą tu turi intymių santykių. Vienintelis būdas pasitikrinti, ar neužsikrėtei ŽIV virusu – atlikti kraujo tyrimą, paskui po trijų ar šešių mėnesių pakartoti tyrimą.

Turi praeiti nuo trijų mėnesių iki pusės metų, kad tyrimas parodytų, ar kraujyje yra virusas. Jei ir metams praėjus tyrimas rodo, jog esi sveika, greičiausiai neužsikrėtei.

Visko gali nutikti, seksas – rizikingas dalykas. Jei esi atsakinga paauglė ar paauglys, atsargiai rinkis seksualinį partnerį, visada naudok prezervatyvus ir kitas patikimas nėštumo planavimo priemones. Žinoma, saugiausia – susilaikyti nuo seksualinių santykių.

KLAUSIMAS: draugas pasakė, kad serga lytiniu keliu plintančia liga. Mes abu – imtynininkai. Ar yra tikimybė nuo jo užsikrėsti?

ATSAKYMAS: lytiniu būdu plintančiomis arba venerinėmis ligomis vadinamos infekcijos užsikrečiama per lytinius santykius su sergančiu žmogumi.

Daugumą ligų sukeliančios bakterijos perduodamos per gleivinę intymaus seksualinio kontakto metu (vaginalinio, oralinio ar analinio).

Bakterijos ant sausos odos ilgai neišgyvena, tad nėra ko bijoti prisiliesti prie odos.

Dažniausios lytiniu keliu plintančios ligos – gonorėja, chlamidijos, negonorėjinis uretritas (NGU), sifilis, venerinės karpos ir ŽIV.

Neparašei, kokia venerine liga serga tavo draugas. Tikiuosi, kad ne sifiliu. Tiesa, paaugliai retai serga šia liga.

Sportuodamas, prisilietęs prie kito žmogaus, galėtum užsikrėsti tik pūslelinės virusu. Šio viruso žaizdelių dažniausiai iškyla ant genitalijų (penio ir sėklidžių) arba ant lūpų (nuo šalčio).

Komandos nariai galėtų užsikrėsti nebent tokiu atveju, jei treniruojatės be drabužių ar jei tavo draugas turi pūslelinę ant lūpos.

_________________
bek, nesustok, kuo toliau...
bek, neatsigresk, net nemegink...
istrink viska....
nes dabar viskas kitaip...


Į viršų 
 Pranešimo tema: Re: Mitai apie seksą
 Standartinė Parašytas: 2017-03-23 15:36 
Netyčiukė (as)
Netyčiukė (as)

Užsiregistravo: 2016-06-23 11:31
Pranešimai: 17
Na, net jei tai būtų mitai, veneriniu ligu tyrimo kaina nėra tokia didelė, kad vertėtų rizikuoti. Geriau išsitirti, išsigydyti ir nebesijaudinti, jog kažkas bijos prisiliesti...


Į viršų 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
 
 Puslapis 11 [ 2 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

 
 

 
Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Aurimas Rapečka. +37062657659, skype: anonymaz3, Laima. Paskutinis atnaujinimas 2020-12-14.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007